Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sposoby na nudę dla seniorów |

Pomysły na wolny czas na emeryturze

Osoby będące na emeryturze często bardzo się nudzą. Szczególnie jeżeli przed emeryturą prowadziły ciekawe życie zawodowe. Nagle okazuje się, że nie mają co robić. Z przyzwyczajenia wstają wcześnie rano, idą na zakupy, a potem przez cały dzień próbują jakoś zabić nudę. Oczywiście, takie postrzeganie emerytów bardzo często to tylko stereotyp. Nie warto postrzegać ich w ten sposób. Wielu emerytów bardzo aktywnie spędza czas i nie ma w ogóle ochoty na nudę. Mnóstwo z tych osób też chętnie czymś by się zajęło, ale nie mają w ogóle na to pomysłu. My podpowiadamy jak przyjemnie i pożytecznie można spędzać czas na emeryturze!

Warto, by każdy starszy człowiek posiadał telefon komórkowy. Akurat w dzisiejszych czasach nie ma już z tym większych problemów. Chodzi o bezpieczeństwo i oczywiście o wygodę. Poza tym telefon komórkowy pozwala czymś się zająć. A nic nie zabija nudy lepiej, niż stały kontakt z rodziną i bliskimi. Tym bardziej, że dzisiaj wielu producentów telefonów komórkowych produkuje telefony specjalnie dla osób starszych – są proste w obsłudze i mają wyraźne, duże klawisze. To jednak bardzo prozaiczny sposób na spędzanie wolnego czasu. Warto wziąć pod uwagę… Uniwersytety Trzeciego Wieku. Znajdziemy je już nie tylko w dużych miastach. Seniorzy mogą czerpać z nich mnóstwo przyjemności, np. lekcje nauki obsługi komputera. Może to zachęci ich do tego, by posiadać własny komputer i znajdywać w internecie pasjonujące rzeczy!

Oczywiście, musimy powiedzieć też o aktywności fizycznej. Seniorzy powinni czerpać z niej całymi garściami. Świetnym pomysłem jest nordic walking – bardzo modny dzisiaj sport. To dyscyplina, która cieszy się w dzisiejszych czasach ogromnym zainteresowaniem. Uprawiają ją nie tylko starsze osoby, ale również osoby w średnim wieku i młode. W wielu miastach można zapisać się na zajęcia dla seniorów, w tym także na zajęcia nordic walking (np. wspólne marsze). Takie zajęcia to same korzyści – zdrowie wypływające z aktywności fizycznej, dobry humor i możliwość wyjścia do ludzi oraz poznania ich!