Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zająć czymś dziecko? |

Czym zająć dziecko w domu, szpitalu, podróży

Twoje dziecko ciągle się nudzi? Spokojnie, na pewno uda Ci się znaleźć w końcu dla niego jakieś zajęcie. Dziecko bardzo często nudzi się w domu. Ważne, by rodzice podsuwali mu jakieś zajęcia, tak aby wykorzystać dobrze czas. Oczywiście, spędzanie chwil razem w gronie rodziny powinno mieć miejsce jak najczęściej. Ale dziecko powinno potrafić również zająć się czymś samo. Warto podsuwać mu kolorowe książeczki, kolorowanki, zgadywanki, gry planszowe itd. Telewizor i komputer? Oczywiście, są to bardzo dobre narzędzia służące do „zabicia nudy”. Trzeba jednak pamiętać, że dzieci nie powinny zbyt długo korzystać z komputera czy telewizora. Ważne, by rodzice wydzielali czas i kontrolowali co dziecko ogląda w internecie oraz w telewizji.

Czasami niestety zdarza się tak, że dziecko trafia do szpitala. To miejsce, w którym bardzo się nudzi. Jest ograniczone tym, że najczęściej nie może wychodzić na świeże powietrze, nie może często wstawać z łóżka. Cóż można robić cały dzień leżąc w łóżku? Oczywiście, rodzice powinni spędzać jak najwięcej czasu z maluchem przy szpitalnym łóżku. Mogą mu czytać bajeczki, opowiadać różne historie. Warto przynieść różnego rodzaju gry, maskotki i inne rzeczy, które dziecko lubi i którymi może się zająć. Być może na oddziale szpitalnym dziecko zaprzyjaźni się z innymi maluchami. Wtedy istnieje szansa, że będą razem świetnie się bawić. Na szpitalnych oddziałach można też oglądać telewizję czy korzystać z komputera. Warto też zapewnić dziecku takie właśnie atrakcje, aby nie marnowało czasu.

A czym można dziecko zająć podczas podróży? Są oczywiście sposoby na wolne chwile w pociągu, autobusie czy samolocie. Tym razem również sprawdzą się książeczki, gazetki, kolorowanki i gry. Warto wykorzystać również ten czas do tego, by pociecha spędzała sporo czasu z rodzicem. Mogą wspólnie grać w karty i inne różnego rodzaju gry. Mogą rozmawiać, śmiać się, opowiadać różnego rodzaju historie. Teraz nareszcie mają na to mnóstwo czasu!